Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

Zajęcia z religii

W tegorocznym programie nauczania religii w przedszkolu: Przychodzimy do Pana Boga, zostały wyodrębnione 4 główne części, podzielone na poszczególne tematy.

W pierwszej części: Pan Bóg mówi nam o sobie; główna treść skupia się na przybliżeniu prawdy o Bogu Stworzycielu, który obdarza każdego człowieka miłością.

Dział drugi: Księga Pisma Świętego; ma na celu przedstawienie prawdy, o tym, że Bóg jest jej autorem i dlatego jesteśmy wobec tego fakty winni jej szczególny szacunek, a także rolę i znaczenie Biblii w życiu człowieka.

Dział trzeci: Świętowanie wiary; którego treścią jest ułatwienie dzieciom zrozumienia lirurgii oraz zachęcenie do uczestniczenia w niej.

Dział czwarty – ostatni: Jestem chrześcijaninem; gdzie pojawia się tematyka związana potrzebą dawania świadectwa wiary.

Katechezy, które odbywają się 2 razy w tygodniu po 0,5 godz. urozmaicane są lekturą Pisma Świętego, nauką piosenek o treściach religijnych, wierszy, grami, filmami o tematyce biblijnej oraz pomocami dydaktycznymi dostosowanymi do tematyki zajęć.