Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

 

Przedszkolaki wiedzą, że witaminy zawarte w sokach owocowych są najzdrowsze dla naszego organizmu. Warto pomóc dziecku je polubić. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze.

Z myślą o pysznych witaminach dnia 12 października 2022 roku dzieci z grupy III postanowiły sprawdzić jak wyczarować pyszny sok z przyniesionych przez siebie owoców i warzyw bez dodatku cukru i konserwantów. Przed przystąpieniem do pracy dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – wyciskarką oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie dzieci pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i samodzielnego wyciskania soku. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci. Nic nie zastąpi dawki witamin jak owocowo-warzywny sok, w dodatku zrobiony własnoręcznie…Degustacja była udana, bezpieczeństwo zapewnione i dużo radości z wykonanej pracy!

Skip to content