Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

Uczymy Dzieci Programować

 

Grupa IV Dzielne Krasnale zaczęła swoją przygodę z kodowaniem, w tym roku dołączyliśmy do programu “Uczymy Dzieci Programować” co tydzień będziemy realizować zadanie z matą do kodowania. Dwa zadania już za nami, czekamy na kolejne.
Co to jest kodowanie? I co rozwija u dzieci?
Kodowanie dla dzieci to łagodny i przyjazny sposób wprowadzenia ich w świat logicznego myślenia, dedukcji i obserwacji. Dzięki niemu oswajamy je z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe, a przy tym wzbudzamy w dzieciach pozytywne skojarzenia, ponieważ kodowanie może być rewelacyjną zabawą.
Jakie są korzyści z nauki kodowania dla dzieci?

  1. Kształtowanie miękkich kompetencji: rozwijanie logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywność
  2. Kształtowanie umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań
  3. Wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro.
  4. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne
Skip to content