Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

Mała Fabryka Eksperymentów

 

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego “Mała Fabryka Eksperymentów” 26.11.2021(piątek) w grupie 5-6 latków przeprowadzono eksperyment z kategorii “A może to…”. Sprawdzaliśmy, czy różne materiały jednakowo przewodzą ciepło. Do naszego eksperymentu – zabawy badawczej potrzebowaliśmy:

  • trzy łyżki: drewniana, plastikowa, metalowa,
  • kawałki masła,
  • garnek metalowy,
  • czajnik z gorącą wodą.

Do garnka wleliśmy gorącą wodę, włożyliśmy trzy łyżki, na które położyliśmy jednakowe kawałki masła. Dzieci obserwowały, na której łyżce masło najprędzej się stopi. Najprędzej stopiło się masło na łyżce metalowej.

Wniosek: metal jest dobrymi przewodnikiem ciepła, dlatego garnki wykonane są z metalu, a że złych przewodników ciepła ( drewna, plastiku) wyrabia się uchwyty do garnków.

Skip to content