Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

Bezpieczny przedszkolak – cykl spotkań z policjantkami w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pile

 

Od lutego 2023 r. w Publicznym Przedszkolu nr 2 w Pile rozpoczął się cykl spotkań z dzielnicowymi KPP Piła Panią st. asp. Justyną Krokos oraz Panią mł. asp. Karoliną Karpowicz.

Celem spotkań jest bezpieczeństwo w życiu codziennym tj. w domu, przedszkolu, na placu zabaw, wakacjach, ruchu drogowym jak również wyuczenie u dzieci zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Dodatkowo Panie policjantki zapoznają dzieci z charakterem pracy policjanta. W czasie spotkań przedszkolaki dowiedzą się jaki należy wybrać numer telefonu w razie potrzeby wezwania pomocy oraz jakich informacji muszą udzielić podczas rozmowy. Panie dzielnicowe poinformują dzieci jakiej pomocy mogą oczekiwać od policjantów. Spotkania będą odbywały się do końca czerwca tego roku, a przedszkolaki czynnie będą uczestniczyć w zajęciach. Na pierwszym spotkaniu dzieci dowiedziały się gdzie i jak przechodzić przez ulicę oraz jak ważne jest noszenie odblasków. Na kolejnych spotkaniach zostaną poruszone tematy takie jak: “Rozmowa z nieznajomym”, “Jak zachować się w sytuacji gdy dziecko “się zgubi “, “Jak reagować podczas ataku niebezpiecznych zwierząt”. W czerwcu na zakończenie cyklu spotkań z funkcjonariuszkami policji przedszkolaki będą miały możliwość zobaczenia radiowozu od środka a także zapoznania się z wyposażeniem każdego policjanta.

bezpieczny przedszkolak

Skip to content