Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

29.03.2021- gr. II

 

Witam Was w wiosenny poniedziałek i zapraszam do zabawy.

1. Powitanka: “Witam ciebie, witam was!” – Marlena Szeląg
Koleżanko, witam ciebie, /Dzieci machają rękami/
mój kolego, kłaniam się. /Kłaniają się/
Powitania mamy czas, /Podnoszą złączone ręce do góry i je opuszczają,
witam ciebie, witam was! /tworząc ukłon/

2. “Jajo” – zabawa integracyjna z rymowanką.
Zwykłe jajo krąży w kole i narzeka na swą dolę.
Chce na święta być pisanką, kolorową nakrapianą.
Gdy dostaniesz jajo ty, rysuj na nim kropki trzy!

Opis zabawy: Dzieci z osobą dorosłą lub rodzeństwem siedzą w kole (pośrodku koła leżą kolorowe mazaki), z ręki do ręki podają sobie styropianowe jajko, recytując rymowankę. Dziecko, które dostanie jajo, na hasło: trzy! – ozdabia je, rysując na nim mazakami trzy dowolne kropki. Zabawę kontynuujemy do momentu, aż jajo będzie całe ozdobione.

3. “W zdrowym ciele, zdrowy duch” – zestaw zabaw ruchowych

  • “Wesołe figurki” – zabawa orientacyjno – porządkowa. Dzieci maszerują, biegną, podskakują (w zależności od rytmu granego na tamburynie lub wyklaskiwanego). Gdy muzyka cichnie, dzieci zastygają na chwilę w dowolnej pozie. Zabawę powtarzamy kilkukrotnie.
  • “Podaj pisankę” – zabawa ruchowa ze skłonami w przód. Dzieci stoją w parach, plecami do siebie, nogi w lekkim rozkroku. Na sygnał wykonują skłon w przód i podają sobie woreczki – pisanki, “przez okienko” utworzone między ich nogami.
  • “Spacer z pisanką” – ćwiczenie równowagi. Dzieci są ustawione w rozsypce. Maszerują, wysoko unosząc kolana. Na sygnał dzieci stają na jednej nodze, kładąc sobie woreczek-pisankę na kolanie drugiej nogi (uniesionej w górę). Na zmianę ćwiczą chód i stanie jednonóż na prawej i lewej nodze.

4. A teraz posłuchajcie wielkanocnych piosenek dla dzieci. Kliknij na poniższy link: https://www.youtube.com/watch?v=o0aZn28rwVM

Miłej zabawy!

Skip to content