Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

29.03.2021 – gr. I

 

Witam wszystkich rodziców, zaczyna się okres świąteczny, przesyłam kilka propozycji zabaw do wykorzystania w wolnej chwili, pozdrawiam Monika Misińska.

Skoczne gry i zabawy ruchowe dla dzieci
Gry dla dzieci mogą być świetną zabawa dla całej rodziny

 • Skoki przez drabinkę
  Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.
 • Skoki przez linkę
  To ćwiczenie bardzo pomaga w ćwiczeniu równowagi. Do tej zabawy potrzebna jest linka, którą musisz zamocować – dla dzieci trzyletnich – na wysokości 25–30 cm.
 • Kto sięgnie wyżej?
  Rodzic stoi z ołówkiem lub markerem przy futrynie, a maluchy kolejno podchodzą i z wyciągniętą jedną rączką do góry w miejscu podskakują najwyżej, jak umieją. Wszystkie wyniki muszą być zaznaczone, a zwycięża dziecko, które podskoczyło najwyżej. Maluchy będą zadziwione, dokąd umieją dosięgnąć!
 • Spacerek
  Puść maluchom muzykę i rzucaj im różne polecenia: “Zbieramy grzyby!”, a wtedy maluchy udają, że podnoszą coś z podłogi; “Gonimy motyle!” – smyki podbiegają i łapią niewidoczne motylki; “Zrywamy szyszki!”, a dzieciaki muszą podskakiwać i symulować obrywanie z gałęzi szyszek itd. Będzie dużo śmiechu i rozgardiaszu.

KOLOROWANKI WIELKANOCNE DO WYDRUKU
www.supercoloring.com/pl/kolorowanki/swieta/wielkanoc

Skip to content