Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

27.01.2022

 

Temat: “Zimowe sporty“.
Dzień dobry, witam w kolejnym dniu naszych zabaw. Na dobry początek zaśpiewajmy:

1. https://www.youtube.com/watch?v=pvlkUq0XVnM

2. Sporty zimowe. Proszę popatrzcie na ten film,
https://www.youtube.com/watch?v=JnfUtdJkLbo

3. “Po pięć” – zabawa dydaktyczna. Rodzic gromadzi kilka pudełek z przykrywkami. Na każdej przykrywce jest narysowanych po pięć kropek. W pudełkach można umieścić dowolne liczmany. Zadaniem dzieci jest policzyć kropki na przykrywkach pudełek i w każdym pudełku pozostawić tyle rzeczy, ile jest narysowanych kropek na przykrywce. • pudełka z przykrywkami, liczman.

4. “Idziemy po śniegu” – zabawa rytmiczna. R. prezentuje sygnał rytmiczny do wędrowania po wysokim śniegu (ćwierćnuty w równych odstępach) i po ubitym śniegu (ósemki w równych odstępach). Na hasło: Wysoki śnieg! – dzieci idą z wysokim unoszeniem nóg do góry i klaszczą w rytmie ćwierćnutowym. Na hasło: Ubity śnieg! – dzieci maszerują z mocnym tupaniem w podłogę i akompaniują sobie rytmem ósemkowym. • dowolny instrument perkusyjny

5. “Bezpieczna zabawa” – zabawa ruchowa. R. włącza dowolną wesołą muzykę, lub piosenkę “Zima, zima”. Dzieci naśladują czynności wykonywane podczas zabaw na śniegu i lodzie – jazda na łyżwach, rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana itp. Na przerwę w muzyce dzieci wstrzymują swoje czynności i ustawiają się zgodnie z poleceniem R. – z prawej strony lub z lewej strony, przed lub za rodzicem.

6. Chętni mogą wybrać sobie obrazek i pokolorować wybrany.
Miłego dnia.

spoty zimowe 1 spoty zimowe 2 spoty zimowe 3 spoty zimowe 4 spoty zimowe 5

Skip to content