Publiczne Przedszkole nr 2 w Pile

02.04.2021 – gr. I

 

1. Święta tuż, tuż… zachęcam do obejrzenia filmiku. Zobaczycie jak koledzy i koleżanki z innego przedszkola przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Utrwalicie również swoje wiadomości.
Domowe przedszkole – Świąteczne zwyczaje – Wielkanoc
https://vod.tvp.pl/video/domowe-przedszkole,swiateczne-zwyczaje-wielkanoc,43855

2. “Baranki i owieczki” – ćwiczenia artykulacyjne; naśladowanie głosów. Proponujemy dzieciom zabawę dźwiękonaśladowczą w owieczki i baranki na polanie. Rodzic prowadzi ćwiczenia, a dzieci powtarzają:
Na polanie pasą się duże barany i owce oraz baranki i owieczki. Pierwsze odzywają się dorosłe barany (grubo i nisko): bee, bee, bee. Następnie dorosłe owce (grubo i nisko): baa, baa, baa. Usłyszały to baranki i owieczki – one też chcą przyłączyć się do rozmowy. Baranki (wysoko i cienko): bee, bee, bee. Wtórują im małe owieczki (wysoko i cienko): baa, baa, baa. Wesoły ptaszek na gałęzi gwiżdże z zachwytem: fiufiu, fiufiu, fiufiu. Następnie dzieci samodzielnie naśladują głosy. Na hasło, np.: Baranki! dzieci powtarzają cienko: bee, bee, bee itd.

3. “Świąteczne wyścigi” – zestaw ćwiczeń gimnastycznych z czworakowaniem.

Świąteczny poranek” – ćwiczenie wstępne. Dzieci “zmieniają się” w kotki a rodzic opowiada im krótką historyjkę o tym, co robią kotki w świąteczny poranek: wstają, przeciągają się, wyginają grzbiet, wyciągają w różne strony łapki, spacerują po kuchni, próbują zajrzeć do pachnących od potraw mis itd. Dzieci ilustrują ruchem opowieść – naśladują kotki.

Śniadanie” – ćwiczenie z czworakowaniem. “Kotki” – dzieci chcą zjeść śniadanie, dlatego muszą dojść do “misek” – (plastikowe miseczki), by napić się z nich mleka. Dzieci poruszają się na czworakach, opierając się na całych dłoniach i na palcach stóp. Po wypiciu mleka “kotki” siadają na piętach – odpoczywają.

Świąteczne zabawy” – ćwiczenie w parach. Uczestnicy zabawy dobierają się parami. Jedno z nich siedzi i tuż nad ziemią trzyma obręcz (mogą być splecione tworzące koło ręce). Zadaniem drugiego dziecka jest przejście przez nią. Po kilkakrotnym powtórzeniu następuje zamiana ćwiczących.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składamy rodzinom naszych kochanych Krasnali życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny, obfitości na świątecznym stole, zdrowia. Niech wszystkie troski będą daleko a dobro płynie szeroką rzeką.

Skip to content